Články s charitativní tématikou

Pomoc v době koronaviru

Charita Česká republika

Charita Česká republika nabízí materiální nebo finanční pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci vlivem vládních opatření. Jsou to především:

  • matky a otcové samoživitelé
  • rodiny, které se ocitly ve finanční nouzi
  • lidé, kteří přišli o zaměstnání
  • lidé s výpadkem okamžitého příjmu
  • lidé s nízkými příjmy
  • senioři a osoby s postižením

Pokud byste Vy sami byli momentálně v nouzi nebo pokud víte o někom z Vašeho okolí, neváhejte nám zavolat či napsat a my Vám pomůžeme zprostředkovat tuto pomoc. Více informací naleznete na Diecéze plzeňské (www.bip.cz) v článku Kdo a jak může žádat o pomoc ze Sbírky pro Česko.

Telefonické poradenství

Pokud byste potřebovali cokoli, co vám nemůže zajistit nejbližší rodina, např. zajít nakoupit, sehnat léky, urgentně přijmout svátost nemocných či viatikum (svaté přijímání umírajících), společně se modlit, probrat Vaši situaci, domluvit osobní setkání (rozhovor, svátost smíření, podání přijímání), nebo si prostě jen tak popovídat, zavolejte či napište faráři Petru Hruškovi (tel. 608 656 557, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo pastorační asistentce Evě Kolafové (tel. 731 619 729, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Rádi vás vyslechneme, zprostředkujeme pomoc nebo sami navštívíme, případně farář k přinesení přijímání pověří někoho z vašich blízkých, kdo vás navštěvuje.

Biskupství plzeňské nabízí telefonní linku pro duchovní rozhovory zajišťovanou obláty z Plas (tel. 730 543 373) a biskupskou krizovou linku (tel. 733 147 777). K dispozici je také spolupracovnice plzeňského biskupství, psychoterapeutka Marie Kutilová (tel. 606 710 631).

Internetové zdroje

Farnost: www.koronavirus.farnostcheb.cz

Cheb: www.koronaviruscheb.cz

MZ ČR: www.koronavirus.mzcr.cz

ČČK: www.zvladnemeto.cervenykriz.eu

Pomoc potřebují

Možná i Vy znáte paní Vlastu Krejčovou, bývalou sociální pracovnici nemocnice v Chebu, která je nyní po operaci upoutaná na invalidní vozík. Bydlí ve 3. patře v domě bez výtahu, a tak shání finanční prostředky na plošinu, která by se instalovala do domu, kde bydlí, a umožnila jí dostat se zase po 2 letech ven. Část prostředků na pořízení této finančně nákladné pomůcky už z různých zdrojů paní Vlasta sehnala (přispěli jsme i z našeho podílu z Tříkrálové sbírky), ale stále ještě chybí cca 50.000 Kč. Kdo by chtěl, může přispět na tento účel na transparentní účet veřejné sbírky: 123-1175490237/0100.

Také jménem paní Krejčové děkujeme všem laskavým dárcům z řad našich farníků a spolku Maria Loreto, kteří už přispěli.

Postní dar a Hroznatova mísa

Také moc děkujeme za vaše štědré příspěvky do Postního daru (celkem se sešlo 21.544 Kč), které jsou určeny do našeho fontu vzájemné výpomoci pro farníky ve finanční tísni (Hroznatova mísa). Pokud jste se nestačili zapojit a rádi byste přispěli, je to stále možné převodem na účet farnosti (číslo účtu 781 704 309 / 0800), přičemž ve zprávě pro příjemce uveďte HROZNATOVA MÍSA. Další možnosti, jak přispět lidem v nouzi najdete na naší stránce www.koronavirus.farnostcheb.cz.        

eko

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.