Podpora a pomoc v krizových situacích

Naše farní charita ve spolupráci s dalšími organizacemi poskytuje či zprostředkovává poradenství, podporu či pomoc v nejrůznějších krizových situacích (viz také ZDE a ZDE):

• životní či vztahové krize (krizová intervence a zprostředkování rodinné či manželské poradny)
  • náročné situace při výchově dětí (zprostředkování pedagogicko-psychologické poradny)
  • problémy s bydlením, jídlem, ošacením (zprostřekování služeb Noclehárny Betlém)
  • experimentování s návykovými látkami (zprostředkování služeb K-centra Kotec)
  • poradenství v oblasti sociálních příspěvků (zprostředkování pomoci městského úřadu)
  • krize psycho-spirituálního zrání (základní orientace, duchovní doprovázení a zprostředkování psychologa)
  • hledání životní orientace a smyslu (odborné duchovní doprovázení a pastorační poradenství)
  • závislost na sektách a náboženských kultech (krizové poradenství a zprostředkování odborníka)

První kontakt s klienty se prozatím uskutečňuje v Kontaktním místě Charity či telefonicky (viz kontaktní formulář). Na základě tohoto kontaktu jsou pak podle situace domlouvány další osobní setkání.

Farní charita zde spolupracuje především s místní Římskokatolickou farností (poskytování krizové jídelní výpomoci, nedělní obědy pro lidi v nouzi, pastorační poradenství apod.), chebskými projekty Diecézní charity Plzeň (Noclehárna Betlém, Azylový dům Betlém, Nízkoprahové denní centrum, Středisko sociální rehabilitace, Krizová pomoc, Dluhová poradna, Poradna pro oběti trestných činů), K-centrem Kotec (protidrogová prevence a léčba závislostí).

Kontakt: Kontaktní místo Charity nebo Petr Hruška a Petr Konopík