Bohoslužby a modlitby ve farnosti

Přenosy a záznamy některých bohoslužeb najdete na online.farnostcheb.cz

Aktualizovaný pořad bohoslužeb najdete pod menu Kalendáře.

mše svaté - svátost smíření - společné modlitby - osobní modlitba - u sousedů

Slavení eucharistie

Ve farnosti pravidelně v liturgii slavíme tajemství Kristovy smrti a jeho zmrtvýchvstání.

Tato slavnost se nazývá "eucharistie" (z řečtiny "díkůvzdání") nebo "mše" (z latiny "poslání") nebo "večeře Páně" (na památku poslední Ježíšovy večeře s učedníky).

Další informace na Liturgie.cz (mše svatá, žehnání)

Místa konání mší uvedená níže:

ZDE najdete odkazy na fotky, mapy a další údaje o zmíněných kostelích

ObecMístoKdyPoznámka
Dolní Žandov  kostel
sv. Michaela
(letní čas), či farní kaple
(zimní čas)

letní čas 19:00
zimní čas 17:00

"žandovská" mše slavená v malém společenství z východní části chebské farnosti (pro výjimky
viz FARNÍ KALENDÁŘ)

Cheb chrám sv. Mikuláše a Alžběty

neděle
10:00

"slavnostní" hlavní farní mše svatá chebské farnosti se zázemím pro děti v dětské místnosti (viz FARNÍ KALENDÁŘ)
Cheb chrám sv. Mikuláše a Alžběty

neděle
18:00

"večerní" mše svatá (pro výjimky viz FARNÍ KALENDÁŘ)
Cheb farní kaple sv. Jana neděle
19:30
bohoslužba vietnamské komunity
ve vietnamském jazyce (občas není)
Cheb DPS a LDN pondělí
15:00
"seniorská" mše svatá v domovech
pro seniory a v LDN Amica
(dle Farního kalendáře)
Cheb farní sál

středa
08:00

"biblická" mše svatá (zpravidla s rozhovorem nad biblickými texty)

Cheb kaple sv. Jana na faře
pátek
18:00
(letní čas),
či 17:00
(zimní čas)

"klasická" mše svatá s kázáním

Starý Hrozňatov Maria Loreto sezoně jednou měsíčně každou
3. sobotu v měsíci od 10:00

česká "poutní" mše svatá (bohoslužby dle Farního kalendáře)

Pokud vám uvedené časy nevyhovují, mrkněte se k sousedům...

Svátost smíření

Pro slavení svátosti smíření (zpovídání) je farář k dispozici každý pátek 17:00 - 18:00 (letní čas) / 16:00 - 17:00 (zimní čas) ve farní kapli; pro klidnější slavení svátosti smíření, zvláště pokud má být spojené s osobním rozhovorem, je vhodné se dovmluvit telefonicky s farářem na zvláštním termínu (tel. ZDE)

Podrobnosti ke slavení a přípravě na svátost smíření najdete ZDE.

Společné modlitby

Slavení eucharistie je ve farnosti připravováno a prohlubováno i dalším liturgickým životem a příležitostmi ke společné modlitbě takto (upřesnění najdete ve Farním kalendáři či Pravidelnostech):

• Denní modlitba církve: K Ranním chvalám modlitby breviáře se farní tým i další příležitostní hosté schází každé pondělí od 8:00 v jídelně Farního domu v Chebu, Kostelní nám. 15 (MAPA). Další informace k Denní modlitbě církve (breviáři) najdete ZDE. Elektronický breviář najdete ZDE.
  • Adorace: K eucharistické adoraci se scházíme každý první pátek v měsíci hodinu před začátkem mše svaté.
  • Růženec: Ke společné modlitbě růžence je možné se připojit každý pátek kromě prvního pátku v měsíci a kromě postní doby půl hodiny před začátkem mše svaté.
  • Křížová cesta: Křížovou cestu se společně modlíme půl hodiny před začátkem páteční mše svaté během postní doby.
  • Modlitební setkání: Ke společné modlitbě se scházíme v malých společenstvích v různém rytmu.

Osobní modlitba

Liturgický život a slavení eucharistie by byly nemyslitelné bez rozvoje osobní modlitby uprostřed všedního života a různosti povolání každého věřícího.

Inspirace k osobní modlitbě či k modlitbě ve vašem společenství můžete najít v naší virtuální Modlitební kapličce.

K prohloubení osobní modlitby jsou proto k dispozici různé pomůcky v sekci Pastorační pomůcky oddílu Dokumenty (velmi vhodný je např. sešit Denní tichá chvíle, který v tomto oddíle naleznete).

Bohoslužby u sousedů

Pokud hledáte pořad katolických bohoslužeb jinde v diecézi (Pl a KV kraj), mrkněte se SEM.

Odkazy na farnosti v chebském regionu najdete ZDE.

Přehled bohoslužeb v celé ČR