Aktuality a novinky ze života farnosti

Svatodušní Triduum 2020 již společně v kostele

O Svatodušních svátcích (neboli o Letnicích), v neděli 31. května 2020, se opět po dlouhé době sejdeme ke společnému nedělnímu slavení eucharistie!

Chrám sv. Mikuláše a Alžběty - panorama

A nejen to, od čtvrtka do neděle jste zváni ke Svatodušnímu Triduu, třídenní slavnosti Ducha svatého přítomného v celém stvoření i v našem společenství.

Na celou třídenní slavnost, která je vyvrcholením Velikonoc, se připravíme Svatodušní novénou (ke stažení ZDE).

Svatodušní Triduum (28. - 31. 5.) pak bude vypadat TAKTO (Večer chval není, jak bylo původně plánováno, ve středu, ale o sobotní Svatodušní vigilii):

Svatodušní Triduum chebské farnosti

• Čtvrtek 28. 5. 2020 od 18:00 Májová bohoslužba (Mikuláš)

Bohoslužba, při které se budeme jako učedníci po Nanebevstoupení „svorně a vytrvale modlit“ ve společenství s Matkou Páně i Matkou církve, Pannou Marií.

• Pátek 29. 5. 2020 od 18:00 Bohoslužba smíření (Mikuláš)

Bohoslužba, při které budeme naslouchat Božímu slovu, společně vyznáme, že jsme hříšníci, a budeme moci slavit individuální velikonoční svátost smíření.

• Sobota 30. 5. 2020 od 18:00 Svatodušní vigilie (farní kaple)

Eucharistická bohoslužba, kterou vstoupíme do slavnosti Seslání Ducha svatého a při které budeme naslouchat Božímu slovu a chválit Vzkříšeného Pána (ve stylu večerů chval).

• Neděle 31. 5. 2020 Slavnost seslání Ducha svatého

Bohoslužba, kterou završíme slavnost Seslání Ducha svatého i velikonoční do-bu a budeme po dvanácti týdnech zase společně slavit eucharistii, a to takto:

• 10:00 chrám sv. Mikuláše a Alžběty Cheb
  • 12:00 kostel sv. Michaela Dolní Žandov
  • 18:00 farní kaple sv. Jana Cheb

Při všech těchto setkáních stále platí velmi přísná hygienická opatření tří R:

1. Každý má uvnitř nasazenou ROUŠKU či jiný ochranný prostředek dýchacích cest, kterým chráníte druhé (při přijímání si ji opatrně na chvilku sundáte).

2. Během bohoslužby i cestou na ní a z ní všichni kromě členů jedné domácnosti dodržují ROZESTUPY mezi sebou minimálně dva metry (budou označená místa, kam bude možné si sednout); při ranní mši bude pro rodiny s dětmi a pro mladší určena „malá loď“, pro starší pak „velká loď“ chrámu.

3. Před vstupem a před přijímáním si každý vydesinfikuje RUCE (přijímání bude podáváno na ruku a nepoužíváme zpěvníky).

Dejte mi, prosím, mailem vědět (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), kdy se objevíte, pomůže nám to s organizací!

Ale stále také platí, že kdokoli byste zvážili, že zatím pro vás či pro vaše blízké není návštěva většího shromáždění bezpečná, nemáte povinnost se bohoslužby účastnit. Totéž platí i o nemocných či jinak limitovaných. Dejte mi vědět, rád vás já či někdo z akolytů navštívíme v domácnosti se svatým přijímáním.

Brzy na viděnou!

Váš farář Petr

PS: V neděli 24. 5. 2020, 7. neděli velikonoční, se ještě uvidíme online na online.farnostcheb.cz