Aktuality a novinky ze života farnosti

Večer chval online Středa 29. 4. od 20 hod.

Večer chval OnlineVe středu 29. dubna 2020 od 20 do 21 hod. vás zveme na online večer chval, ke kterému bude možné se připojit v rámci farní online skupinky "V modlitbě spolu". Večer to bude spíše poslechový, kdy po krátkém úvodu budeme zváni k vnitřní účasti na chvalách a modlitbách v režii naší chválící skupinky. Na závěr pak bude možnost osobního sdílení se. 

Pro připojení se (prosíme o připojení s nějakým předstihem, např. ve tři čtvrtě na osm, abychom mohli doladit technickou stránku věci) klikněte na níže uvedený odkaz a nechte se intuitivně vést v dalších krocích (můžete vyzkoušet i předem):

Je třeba si pro takovout společnou a zároveň velmi osobní modlitbu vytvořit určitý chráněný čas a prostor, abyste pokud možno nemuseli odbíhat či něco řešit (v případě nutnosti se z toho ale nestresujte a vyřešte to). ;-) Pokud byste doma žádný takový neměli, můžete předem zavolat a přijít na faru, tady se nějaká volná místnost s dosahem wifi pro vás jistě najde. Níže v článku najdete malou technickou nápovědu pro připojení a ovládání spojení.

Těšíme se na vás,

Martin Svatek, farář Petr Hruška, skupinka Večerů chval

Dále v článku: Malá nápověda ke Skype

Malá nápověda:

 • Sluchátka a repro: Pro kvalitu vašeho poslechu (a také pro kvalitu vašich případných hlasových vstupů) se velmi doporučuje opatřit si sluchátka s mikrofonem (běžná koupíte za cca 300 Kč). Pokud s nimi ale nemáte praxi, předem si je dobře vyzkoušejte, protože někdy to pak vyžaduje určité specifivké nastavení. Nejsou ale podmínkou, zvlášť pokud budete jen poslouchat většinou budou stačit vestavěné reproduktory. Samozřejmě kdybyste to chtěli pořádně "rozbalit", můžete si zvuk pustit také přes přídavné reproduktory. 
 • Aplikace Sype: Pokud máte na počítači či mobilu nainstalovanou aplikaci Skype, buď se vám tato sama otevře, nebo k jejímu otevření budete vyzváni něčím jako "Tento web se pokouší otevřít aplikaci Skype". Pokud se chcete připojit přes tuto aplikaci (a jste v ní již zaregistrováni pod uživatelským účtem a máte s ní zkušenosti), klikněte na "Otevřít" a pracujte se Skype jako obvykle. 
 • Webové rozhraní: Pokud chcete být přihlášeni přímo přes webové rozhraní (což je nejjednodušší pro začátečkníky), klikněte na "Zrušit". Na webovém rozhraní, kde jste se takto ocitli, si pak můžete zvolit jednu ze dvou možností:
  • "Připojit se jako host": Po kliknutí sem pak již jen zadáte jakékoli jméno či přezdívku a dáte "Připojit se".
  • "Přihlásit se nebo vytvořit": Tady se pak musíte přihlásit svým již dříve vytvořeným účtem pro Skype nebo Microsoft, nebo si jej zde můžete vytvořit nový.
 • Povolit kameru a mikrofon: V obou případech, pokud jste to už neudělali dříve, budete pak ještě muset povolit kameru a mikrofon, abyste byli vidět a slyšet (až bude na druhém konci "drátu" ještě někdo další, předem to nejde).
 • Vypnuté mikrofony: Po začátku, pokud to neuděláte sami, vám moderátor vypne mikrofony, aby ostatní nebyli příliš rušeni různými brumy, šumy, smrkáním, kašláním či dalším "provozem" v pozadí. 
 • Zapnutí vlastního mikrofonu či kamery: Při závěrečném sdílení (nebo pokud bude možnost se zapojit do společné modlitby) je pak třeba, abyste si ten mikrofon sami zapnuli (po najetí myší či po dotyku prstem na obrazovku se vám zobrazí tři kolečka - kliknete na to škrtnuté s mikrofonem, škrtnutí by mělo zmizet a vy začnete být slyšet; pokud by ostatní na začátku volali, že vás nevidí, pak totéž udělejte s kolečkem s kamerou, které v tom případě budete mít také asi přeškrtnuté).
 • Kvalita připojení: Hodně záleží na kvalitě a rychlosti vašeho internetového připojení - uvidíte, jestli pro vás bude přenos přijatelný. Pokud ne, modlete se s námi raději jen v duchu a nenechte se rušit technikou. Může ale někdy pomoci vypnout si kameru a tím trochu datovému toku odlehčit. 

Pokud si při technických přípravách na Večer chval nebudete vědět s něčím rady, volejte Martinovi Svatkovi (tel. 608 828 423).

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.