Aktuality a novinky ze života farnosti

Agapé Online aneb Farní kafe po nedělní mši

Biřmování 2018 06

Rádi byste s ostatními účastníky slavení eucharistie v naší farnosti chvilku poklábosili, pozdravili se navzájem, podělili se o něco důležitého či si jen tak vyměnili nejnovější drby? Schází vám skupinky před kostelem či farní kafe na faře po nedělní mši? Tak se pojďte setkat alespoň online a připojte se po nedělní mši (online.farnostcheb.czpřes níže uvedený odkaz k "připojte se k farnímu Agapé":

Klikněte SEM a připojte se k farnímu Agapé

Těšíme se na vás, 

farář Petr a pastorační rada farnosti

Malá nápověda, když se ztratíte:

POČÍTAČ: Jedeme pře službu Meet.vpsFree.cz, nemusíte se nikam přihlašovat, jen je dobré mít na počítači aktualizovaný webový prohlížeč, web kameru a mikrofon a mít k dispozici data (WiFi či intenetový tarif). Doporučuje se Chrome, ale mělo by to fungovat i na ostatních (např. Edge, Firefox apod.).

MOBIL: Pokud chcete použít mobilní telefon, nainstalujte si aplikaci Jitsi Meet: App Store nebo Google Play. Doporučujeme v nastavení (tři čárky vlevo nahoře → settings) změnit "Server URL" na meet.vpsfree.cz. Mobilní aplikaci pak spustíte buď kliknutím na výše uvedený odkaz, nebo přímo přes její ikonku a poté do vstupního okna zadáte AgapeCheb

PRŮZKUM: Pokud na níže uvedený odkaz kliknete již nyní, dostanete se do setkávací "místnosti", ale uvidíte tam nejspíše jen sami sebe (pokud tam náhodou nebude zkoumat terén již i někdo další, nebo pokud se s někým nedomluvíte, že se také připojí). 

IDENTITA: Již nyní také můžete do obdélníku vpravo nahoře napsat své jméno či přezdívku, aby vás ostatní mohli identifikovat. Toto jméno by tam mělo zůstat i při vašem příštím vstupu. Když jméno nezadáte, budete tam jako anonymní účastník. U nás na farním kafi je ale zvykem, že se příchozí představí. :-) 

NÁPOVĚDA: Pokud byste potřebovali poradit s vlastním používáím aplikace, mrkněte níže, kde najdete pár dalších rad k použivání aplikace (případně volejte na 608 656 557).

Malý návod k použití Meet vpsFREE:

  • Uprostřed máte tři kolečka - na těch bílých můžete zapínat / vypínat svůj mikrofon či kameru, na červené, prosíme, klikněte, až budete odcházet. Pokud bude na setkáné více lidí, doporučujeme vypnout si mikrofon a hlásit se o slovo (druhým tlačítkem vlevo dole - bílá ruka).
  • Na třech tečkách vpravo dole můžete nastavit pár dalších věcí: Kvalitu hovoru (to pokud byste měli pomalý internet, můžete kvalitu snížit, abyste jej tak nezatěžovali); přepnutí na Celou obrazovku; ostat Nastavení - jen pokud by něco nefungovalo (kamera, mikrofon, profil včetně jazyka...).
  • Klikáním na ikonku se čtyřmi čtverečky (vlevo od třech teček a "i") si pak můžete přepínat režim zobrazení: buď vidíte jen toho, kdo právě mluví, ostatní pak jen jako náhledy vpravo (což je vhodné při větším počtu připojených), nebo vidíte všechny najednou jako skládačku na celé obrazovce (což je vhodné jen při menším počtu připojených). Klepnutím na náhled vpravo při prvním režimu zobrazení můžeme také některého člena upřednostnit a mít ho trvale ve velkém detailu.

Více k připojení a používání aplikace najdete na Meet.vpsFree.cz.

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.