Aktuality a novinky ze života farnosti

Slavení domácích bohoslužeb v době epidemie

YouTube kanál Řk farnost Cheb (přímé přenosy i starší záznamy)

Živé vysílání nedělní bohoslužby každou neděli od 10:00 (ostatní příležitostně)

DŮLEŽITÉ: Online bohoslužby zde nenabízíme jako náhradu za vlastní slavení ve vašich domácnostech, ale jako nástroj pro povzbuzení k tomuto slavení a nástroj k propojení naší farnosti v jeden čas na různých místech. Podněty k tomuto domácímu slavení naleznete níže.

Živé vysílání nejbližší plánované bohoslužby:

Velikost: Po spuštění videa na něj najeďte myší a klikněte vpravo dole na ČTVEREČEK

Hlasitost: Po spuštění na video najeďte myší a vpravo od ikony REPRODUKTORU můžete regulovat hlasitost (zkontrolujte si také nastavení hlasitosti na vašem zařízení).

Nástroje: Pro další informace k obsahu videa, případně pro další nástroje klikněte po spuštění videa vpravo dole na nápis YouTube - přehrávání se vám otevře přímo na YouTube, kde máte k dispozici další informace o obsahu videa a komunikační nástroje (komentáře, živý chat, možnost přihlášení se k odběru apod.).

Záznam poslední online bohoslužby:

YouTube kanál Řk farnost Cheb (přímé přenosy i starší záznamy)

Živé vysílání nedělní bohoslužby každou neděli od 10:00 (ostatní příležitostně)

Inspirace k domácí bohoslužbě

Následující zdroje vám mohou posloužit jako inspirace k přípravě nedělního (velikonočního, případně i jiného) modlitebního setkání v domácnosti nebo vám mohou pomoci připravit se na poslech nedělní mše online:

Tipy pro domácí slavení Velikonoc:

Obecné tipy k domácím bohoslužbám:

Podněty k biblickým textům:

• vezmiacti.cz (biblický program brněnské diecéze s komentáři k nedělním evangeliím)
  • E-neděle (podněty k nedělním evangeliím od Paulínky.cz)
  • vira.cz/nedelni-liturgie (Bible na neděli a na každý den s komentáři k nedělním čtením)

Pro bohoslužby s dětmi:

Chebská farnost

Pokud se chete "naživo" propojit se slavením bohoslužeb a hlásáním Božího slova v naší farnosti, jsou vám k dispozici tyto zdroje:

PŘÍMÉ PŘENOSY A ZÁZNAMY (YouTube kanál Řk farnost Cheb)

• Online přenos a záznam (především nedělních) bohoslužeb z farní kaple sv. Jana
    • Živý přenos: Přenosy probíhají přes YouTube (viz okna s videem výše, případně odkaz na YouTube kanál naší farnosti), kde si je můžete v daný čas (pravidelně v neděli 10:00, ostatní příležitostně) poslechnout živě; pokud přijdete k vysílání pozdě, můžete si je pustit se zpožděním od začátku.
    • Díky a přímluvy: Do začátku vysílání můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do sobotního večera 20:00) poslat něco, co vám leží na srdci (ať už jako důvod k vděčnosti, nebo intenci k přímluvám) a rádi byste, abychom se za to při mši svaté modlili (dle možností budou některé z těchto intencí zařazeny do Modlitby věřících)
    • Vzkazy a potřeby: Stejně tak můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do sobotního večera 20:00) poslat ostatním nějaký vzkaz či se podělit o nějakou svoji praktickou potřebu do Hroznatovy mísy (dle možností budou některé z těchto vzkazů přečteny na závěr bohoslužby).
    • Živý chat: Při sledování živého vysílání můžete své vzkazy napsat i do "živého chatu" v okénku vpravo od videa (na mobilu si jej rozkliknete pod videem); nezaručujeme však, že si vzkazy statíme přečíst během bohoslužby, ale pokusíme se aspoň na závěr.
    • Záznam: Po skončení přenosu zde zůstává záznam přenosu k pozdějšímu přehrání.
    • Odběr upozornění: Pokud se na YouTube registrujete (což doporučujeme), můžete si tlačítkem ODEBÍRAT nastavit zasílání avíza na další plánovaný přenos, případně na jakékoli další vložené video.
    • Živé slavení: Velmi doporučujeme sledování přenosu mše svaté začlenit do živého domácího slavení, kde se můžeme inspirovat či na něj přpravit podobně, jako když přenos nesledujeme (viz podněty výše).

ZÁZNAMY KÁZÁNÍ A KATECHEZÍ (kazani.farnostcheb.cz)

• Aktuální kázání ke stažení ve formátu .mp3
    • Soubory jsou ukládány do různých kategorií, přičemž na odkazu máte tu aktuální
    • Do starších kategorií můžete přejít pomocí kliknutí na horní liště těsně nad soubory
    • Soubor si můžete poslechnout online, případně si jej stáhnout do vlastního zařízení
    • Poslech kázání je vhodné začlenit do živého modlitebního slavení v domácnosti

ZÁZNAMY NEDĚLNÍCH KÁZÁNÍ A KATECHEZÍ: PODCASTY

• SoundCloud (aktuální nahrávky a možnost listovat v katogoriích nahrávek "Albums")
  • Spotify (aktuální nahrávky řazené dle doby nahrání)
  • Apple Podcasts (aktuální nahrávky řazené dle doby nahrání)
  • Poslech kázání je vhodné začlenit do živého modlitebního slavení v domácnosti

Jiné katolické farnosti a projekty

Přehled většiny farností streamujících online přímé přenosy svých bohoslužeb najdete na mseonline.cz.

Některé příklady audiopřenosů bohoslužeb najdete zde:

Televize a rádia

• Radio Proglas (přímé přenosy ze studia Radia Proglas)
  • Radio Proglas YouTube (YouTube Radia Proglas s online přenosem a záznamy)
  • TV Noe (o programových změnách v souvislosti se stavem nouze ZDE)
  • ČRo Vltava (každou neděli v 9:00 bohoslužba střídavě z katolické a nekatolické církve)

Ostatní

Co se výše nevešlo: