Aktuality a novinky ze života farnosti

Chebská pouť do Marienweiher 2020

Marienweiher 2020

SPOLEČNĚ NA CESTĚ

Chebská pouť do Marienweiher

pátek 4. září až neděle 6. září 2020

závěrečná mše 6. 9. 2020 v 16:00 biskup František Radkovský

Třídenní pěší putování z Chebu do Marienweiher

Češi a Němci společně na cestě smíření, přátelství a žehnání

Web poutě: www.marienweiher.farnostcheb.cz 

Facebook: FCB uálost v češtině / FCB stránka v němčině

Leták ke stažení: Společně na cestě: Chebská pouť do Marienweiher

Přibližná trasa poutě: Mapy.cz

Termíny: Letošní pěší putování bude zahájeno v pátek 4. září 2020 v 9:00 v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty na Kostelním nám. v Chebu a zakončeno v neděli 6. září 2020 závěrečnou mší od 16:00 v bazilice Navštívení Panny Marie v Marienweiher.

Bus na závěrečnou mši odjíždí v neděli 6. září 2020 v 13:30 z Kasárního náměstí v Chebu.

Doprovázení: Alespoň část cesty poutníky doprovází český nebo německý duchovní, někdy oba. Modlitby a promluvy na jednotlivých zastaveních jsou pronášeny většinou česky i německy. Závěrečnou mši v Marienweiher bude letos celebrovat a při ní česko-německy kázat plzeňský emeritní biskup František Radkovský.

Poutníci: Pěšky se na 75 km dlouhou třídenní pouť z Chebu do Marienweiher (trasa na Mapy.cz) vydává každoročně okolo 30 poutníků, většina z nich je z Německa. Česky umí jen pozdravy a poděkování, ale téměř všichni umí anglicky a někteří i rusky. Vždy někdo z českých poutníků umí dobře německy, a proto je sice znalost jazyků plusem, ne však musem. :-) Je však třeba zvládnout pěší trasu o denní délce kolem 25 km.

Informace: Další informace o pouti naleznete dále v článku a také na webových stránkách pouti (www.marienweiher.farnostcheb.cz) nebo na jako facebookovou událost či stránku (Chebská pouť do Marienweiher, německy Egerer Wallfahrt nach Marienweiher).

Přihlášky: Zájemci hlaste se co nejdříve na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., osobně Jiřímu Kolafovi, nebo SMSkou na tel. č. 731 435 180.

Web poutě: www.marienweiher.farnostcheb.cz 

Facebook: FCB česky / FCB Deutsch

Přibližná trasa poutě: Mapy.cz

 

Marienweiher 2013 Kříž

Historie: Malebné městečko Marienweiher, jedno z nejstarších poutních míst v Německu, leží 53 km západně od Chebu, v části Bavorska zvané Horní Franky. Dominuje mu bazilika Navštívení Panny Marie (www.basilika-marienweiher.de). Již roku 1745 sem vyrazili chebští měšťané poprvé na pouť, která byla výrazem díků za uchránění města od válečných hrůz v předchozím roce. Tradice těchto poutí zanikla před 1. světovou válkou a v roce 2008 byla z iniciativy poutního střediska v Marienweiher obnovena. Od roku 2011 chodívají poutníci z Čech i Německa společně celou trasu pěšky.

Trasa: Na Mapy.cz si můžete prohlédnout přibližný průběh trasy. Očas jsou malé odchylky, pevnými místy jsou Cheb (0. km), nocleh v Thiersheimu (cca 25. km), nocleh v Zellu (cca 50. km), setkání s autobusovými poutníky v Rothu (cca 70. km) a cíl v Marienweiher (cca 75. km).

Zajištění: První nocleh ve farním sále v Thiersheimu (zdarma), druhý v mládežnické ubytovně v Zellu (cca 12 €). Noclehy jsou ve vlastním spacáku a na vlastní karimatce. Zavazadla během pouti převáží doprovodné vozidlo, které veze také vodu, čaj, kávu a jednoduché svačiny. Doprava zpět autobusem.

Náklady: Příspěvek na autobus z Marienweiher do Chebu, doprovodné vozidlo a občerstvení činí 400 Kč, navíc je třeba mít s sebou 12 € na zaplacení noclehu a cca 25 € na dvě večeře, které si platí přímo v restauraci každý sám.

Pěší poutníci:

  • pátek 4. 9. 2020 – společná modlitba v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:30, přenocování ve farním sále v Thiersheimu
  • sobota 5. 9. 2020 – společná modlitba v Thiersheimu cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:15, přenocování na ubytovně v Zellu
  • neděle 6. 9. 2020 – společná modlitba v Zellu cca v 9:00, odchod na trasu pouti cca v 9:15, příchod do Rothu před Marienweiher cca v 15:15, následuje úsek putování do cíle pouti společný s těmi, kteří přijeli autobusem

Autobusoví poutníci:

  • neděle 6. 9. 2020 – odjezd autobusu cca v 13:30 z Kasárního náměstí v Chebu, příjezd do Rothu před Marienweiher cca 14:45, společný úsek pěšího putování cca 4 km, nebo autobusem před baziliku Navštívení Panny Marie v Marienweiher

Všichni poutníci:

  • neděle 6. 9. 2020 – od 16:00 mše v bazilice Navštívení Panny Marie v Marienweiher, odjezd autobusu z Marienweiher cca v 19:15, návrat do Chebu cca v 20:30

Web poutě: www.marienweiher.farnostcheb.cz 

Facebook: FCB česky / FCB Deutsch

Přibližná trasa poutě: Mapy.cz

 

Z předchozích ročníků:

Fotoalba:

Zprávy:

Plakátek ke sdílení:

Marienweiher 2020

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.