Aktuality a novinky ze života farnosti

Chebská monstrance: Aktuality

Naše Římskokatolická farnost Cheb, coby vlastník vzácné procesní gotické monstrance (tzv. „Chebská monstrance“), se po pečlivé úvaze v neděli 25. února 2018 při mimořádném jednání pastorační a ekonomické rady farnosti rozhodla ponechat si monstranci ve vlastnictví, zajistit s pomocí příspěvku z ministerstva kultury její restaurování a ve spolupráci s dalšími institucemi a odborníky zvážit možnosti, jak by tento jedinečný, 600 let starý artefakt mohl být v Chebu zpřístupněn veřejnosti.

Práce na restaurování monstrance se nyní, na začátku Adventu 2019, pomalu blíží ke konci a během příštího roku (2020) bychom již také nalezli způsob jejího zpřístupnění široké veřejnosti. Níže si zatím můžete přečít restaurátorský průzkum, případně podívat na fotodokumentaci samotné monstrance či na fotoalba ze dvou příležitostí, kdy monstrance byla vloni přístupná při Noci kostelů a celonoční adoraci. 

Dokumenty ke stažení:

Fototokumentace:

Chebská monstrance v akci

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.