Aktuality a novinky ze života farnosti

Chebská monstrance: Aktuality

Naše Římskokatolická farnost Cheb, coby vlastník vzácné procesní gotické monstrance (tzv. „Chebská monstrance“), se po pečlivé úvaze v neděli 25. února 2018 při mimořádném jednání pastorační a ekonomické rady farnosti rozhodla ponechat si monstranci ve vlastnictví, zajistit s pomocí příspěvku z ministerstva kultury její restaurování a ve spolupráci s dalšími institucemi a odborníky zvážit možnosti, jak by tento jedinečný, 600 let starý artefakt mohl být v Chebu zpřístupněn veřejnosti.

Práce na restaurování monstrance se nyní, na začátku Adventu 2019, pomalu blíží ke konci a během příštího roku (2020) bychom již také nalezli způsob jejího zpřístupnění široké veřejnosti. Níže si zatím můžete přečít restaurátorský průzkum, případně podívat na fotodokumentaci samotné monstrance či na fotoalba ze dvou příležitostí, kdy monstrance byla vloni přístupná při Noci kostelů a celonoční adoraci.

Dokumenty ke stažení:

Fototokumentace: