Aktuality a novinky ze života farnosti

Farní dovolená 2014: Jubilejní

TrhanovRádi bychom Vás i letos pozvali na jubilejní, již desátou farní dovolenou.

Misto: Zámek v Trhanově na Domažlicku (www.trhanov.cz), budeme mít k dispozici i se zámkem sousedící kostel

Termín: od neděle 27. 7. 2014 do soboty 2. 8. 2014

Ubytování: V postupně rekonstruované staré zámecké budově (dříve škola v přírodě) ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastní sociálkou ve 2. patře (bez výtahu),+ k dispozici společenský sál, učebna, dětská místnost, kafárna, veliká zahrada s hřištěm, kousek dvě hospody

Cena: ubytování s polopenzí dospělí 2.500 Kč, senioři 2.400 Kč, děti od 7-15 let 2.000 Kč, děti do 6 let zdarma; je třeba počítat s dalšími náklady na místě (předem ohlášené obědy, vstupné, koupání, příspěvek na mikrobus apod.)

Doprava: doprovu na místo si každý zajišťuje a financuje sám (nebo přispívá řidiči, se kterým pojede); na místě bude k dispozici mikrobus pro starší a pokročilé, je však vhodné se předem domluvit s někým, kdo bere auto, a vytvořit tak různé mobilní rodinné týmy, které "adoptují" někoho staršího

Okolí: za rohem Český les (Čerchov, Klenčí pod Čerchovem, koupaliště Babylon, bývalá Lučina), nedaleko Domažlice, zámek Horšovský Týn, klášter Pivoň, Neukirchen beim Heiligen Blut, Furth im Wald…

Lučina - GrefenriedTheoCaching: s naším ThChTeamem se těšíme na nový lovecký revír, kde se např. vypravíme přes hranice na Cestu za svobodou, v noci si zahrajeme na Pašeráka, budeme objevovat např. Domažlice na filmovém plátně, zkusíme najít Domažlický poklad, projdeme i Čertovu naučnou stezku, či přímo v místě ubytování propátráme Trhanovský zámekTrhanovskou alej, Poslední akci jednoho amerického stíhacího letounu, budeme hledat, co má s Trhanovem společného MUDr. Josef Thomayer, Určtě se také půjdeme vykoupat na Babylon, vyšlápneme si za Hanýžkou a Martínkem, k Jindřichu Šimonu Baarovi a samozřejmě i ještě výše až nejvýše, na Čerchov. Nejspíše uděláme také nějakou výpravu na zámek do Horšovského Týna, Jako domácí přípravu je třeba vyluštit lahůdkovou mysterku Rozlédni se člověče, dosti těžkou mysterku ze sousedního Chodova a hlavně uděláme výpravu na čtyři "Lost" kešky, z nichž nejhezčí bude Lučina - Grafenried (viz fotka vlevo a závěr připojené fotogalerie, v listingu ještě není zachycen současný stav). Když někdo vypátráte nějakou další lahůdku v okolí, dejte vědět.

Přihlášky: přihlášky (ke stažení níže) přijímáme společně se zálohovou platbou 1000 Kč do naplnění kapacity

Další info: u Zdeňky Skubeničové, tel. 608 656 558, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.dovolena.farnostcheb.cz

Informace zde budou postupně doplňovány