Aktuality a novinky ze života farnosti

Adventní "Ó - antifony"

Zvěstování Panně MariiOsm dní před slavností Narození Páně, od 17. prosince, se v liturgii objevují texty, které svým původem sahají do poloviny prvního tisíciletí. Při večerních chvalách a nově také při mši svaté před evangeliem zaznívají antifony, jež v mnoha překladech začínající zvoláním „Ó“, podle čehož se nazývají „Ó antifony“. Tyto nenápadné texty, utkané ze starozákonních i novozákonních citací, jsou perlou mezi liturgickými modlitbami. Je v nich shrnuto očekávání Spasitele, kterým žil Izrael i první křesťané, a které je také jádrem adventní doby. Chceme proto posluchačům  Radia Proglas nabídnout toto bohatství církve, aby tak mohli prožít poslední, intenzivní, období přípravy na Vánoční svátky.

Více na stránkách Radia Proglas

pdf  Adventní "Ó-antifony" - soubor ke stažení