Farní PLES: Proti-letargicko-epidemický systém chebské farnosti

PLES chebské farnosti

Níže představenou aplikaci státního systému PES na podmínky naší farnosti jsme pracovně nazvali PLES: Proti-letargicko-epidemický systém chebské farnosti. Rádi bychom totiž i tímto neumělým pokusem o jazykovou hříčku povzbudili všechny k tomu, abychom PES brali velmi vážně a s respektem (přeci jen nám má pomoci domyslet věci, které bychom sami o sobě domyslet schopni nebyli), ale zároveň abychom na naší cestě neztráceli radost a naději, že i uprostřed tak vážné situace, ve které se nacházíme, si můžeme dovolit PLESAT. Nakonec i nové motto naší diecéze pro příští rok zní:

"I když fíkovník nevykvete a vinná réva nepřinese plody, i když zklame výnos olivy a pole nevydají pokrm, i když zmizí brav ze stáje a skot nebude v chlévech, já přesto budu jásat v Hospodinu, budu PLESAT v Bohu, svém spasiteli!" (Kniha proroka Habakuka 3,17-18)

Podrobné načrtnutí jednotlivých stupňů farního PLESu:

Celkový přehled povolených účastníků bohoslužeb dle systému PES:

• stupeň 5 KRITICKÝ STAV (76 - 100 bodů): max. 10 % kapacity míst k sezení (FIALOVÝ)
  • stupeň 4 VÁŽNÝ STAV (61 - 75 bodů): max. 20 % kapacity míst k sezení (ČERVENÝ)
  • stupeň 3 NALÉHAVÝ STAV (41 - 60 bodů): max. 30 % kapacity míst k sezení (ORANŽOVÝ)
  • stupeň 2 STAV POZORNOSTI (21 - 40 bodů): max. 60 % kapacity míst k sezení (ŽLUTÝ)
  • stupeň 1 STAV OPATRNOSTI (0 - 20 bodůú: max. 100 % kapacity míst k sezení (ZELENÝ)

Od středy 18. 11. platí v ČR protiepidemický systém PES, který umožňuje na jedné straně plynule regulovat nutná protiepidemická opatření v závislosti na měnící se situaci, na straně druhé umožňuje lidem a organizacím se dopředu připravit na možné či předpokládané změny v těchto opatřeních. Jednotlivé stupně jsou vyhlašovány Vládou ČR. Aktuálně platný stupeň najdete ZDE; tabulka týkající se oblasti kultury a bohoslužeb je připojena i níže pod článkem - bohoslužeb se tam týká poslední řádka - po rozkliknutí se vám tabulka zvětší).

PES Protiepidemický systém MZ ČR

Matice opatření protiepidemického systému PES:
(pro zvětšení tabulky na ni klikněte)

Viz také Církve a náboženství na vládním COVID portálu

pes_2020_11_29