Farní PLES: Proti-letargicko-epidemický systém chebské farnosti

PLES chebské farnosti

Níže představenou aplikaci státního systému PES na podmínky naší farnosti jsme pracovně nazvali PLES: Proti-letargicko-epidemický systém chebské farnosti. Rádi bychom totiž i tímto neumělým pokusem o jazykovou hříčku povzbudili všechny k tomu, abychom PES brali velmi vážně a s respektem (přeci jen nám má pomoci domyslet věci, které bychom sami o sobě domyslet schopni nebyli), ale zároveň abychom na naší cestě neztráceli radost a naději, že i uprostřed tak vážné situace, ve které se nacházíme, si můžeme dovolit PLESAT. Nakonec i nové motto naší diecéze pro příští rok zní:

"I když fíkovník nevykvete a vinná réva nepřinese plody, i když zklame výnos olivy a pole nevydají pokrm, i když zmizí brav ze stáje a skot nebude v chlévech, já přesto budu jásat v Hospodinu, budu PLESAT v Bohu, svém spasiteli!" (Kniha proroka Habakuka 3,17-18)

Podrobné načrtnutí jednotlivých stupňů farního PLESu:

Celkový přehled povolených účastníků bohoslužeb, svateb a pohřbů dle systému PES:

• stupeň 5 KRITICKÝ STAV (76 - 100 bodů): max. 15 účastníků (FIALOVÝ)
  • stupeň 4 VÁŽNÝ STAV (61 - 75 bodů): max. 20 účastníků (ČERVENÝ)
  • stupeň 3 NALÉHAVÝ STAV (41 - 60 bodů): max. 30 účastníků (ORANŽOVÝ)
  • stupeň 2 STAV POZORNOSTI (21 - 40 bodů): max. 50 účastníků (ŽLUTÝ)
  • stupeň 1 STAV OPATRNOSTI (0 - 20 bodůú: max. 100 účastníků (ZELENÝ)

Od středy 18. 11. platí v ČR protiepidemický systém PES, který umožňuje na jedné straně plynule regulovat nutná protiepidemická opatření v závislosti na měnící se situaci, na straně druhé umožňuje lidem a organizacím se dopředu připravit na možné či předpokládané změny v těchto opatřeních. Jednotlivé stupně jsou vyhlašovány Vládou ČR. Od pondělí 23. 11 2020 platí 4. stupeň, optimisté predikují, že do Vánoc bychom mohli mít stupeń 3. Aktuálně platný stupeň najdete ZDE; vysvětlení systému ZDE, tabulka je připojena i níže pod článkem - bohoslužeb se tam týká 3. řádka - po rozkliknutí se vám tabulka zvětší).

I když se nejspíše ve 2. a 1. stupni (možní i ve 3.) bude způsob určování maximálního počtu účastníků bohoslužeb ještě měnit (jedná se o možnosti vypočítávat jej v závislosti na velikosti kostela či kaple), níže přinášíme informaci o momentálně platných limitech v počtu účastníků bohoslužeb a z nich pak vycházíme v aplikaci opatření na život a službu naší farnosti.

PES Protiepidemický systém MZ ČR

Matice opatření protiepidemického systému PES:
(pro zvětšení tabulky na ni klikněte)

Protiepidemický systém PES - matice opatření