Za ty roky existence má Poutní maraton své skalní příznivce, kteří se účastní rok co rok, i své nováčky, kteří jej pro sebe ten rok objeví, absolvují jej poprvé a pak se z některých z nich stanou zase ti skalní a někteří dají další rok přednost jiným sportovním událostem. Účast v průběhu let trochu kolísá a po prvních ročnících, kdy bylo cca 150 lidí, se ustálila kolem stovky.  Pro zdárnou realizaci akce potřebujeme cca 30 dobrovolníků, takže jsme uvažovali, že pokud by bylo letos méně zaregistrovaných než 100, asi by nemělo smysl další rok pokračovat…

Po mokrém ránu, kdy nám do stavění stanů pro registraci a prezentaci Hospice Svatého Jiří dost pršelo, kolem osmé ale vykouklo sluníčko a pak už to celý den bylo jen a jen dobré. ????

Při krásném zpěvu Zuzky Pejsarové s kytarou a dcerkou se zaregistrovalo 116 účastníků, moderátor Kája Tyrpekl nás informoval o pokynech startu a účasti i o činnosti hospice a pak jsme přesunuli do chrámu sv. Mikuláše a Alžběty a zde po krátkých poděkováních spolupracovníkům (Hospici Svatého Jiří, pro kterého je výtěžek této benefiční akce určen, Běžecké škola v čele s Milošem Škorpilem, Tříkrálové kavárničce ze Sokolova s Honzou Sebjánem) a sponzorům ( Travel  Free, který věnoval dárky pro dobrovolníky, Městu Cheb za finanční podporu, Petru Janouškovi z  Gelateria Corso, který daroval dobrovolníkům ten den zmrzlinu a Caffé 11, které jako každý rok pro nás uvařilo tradičně výbornou gulášovou polévku pro účastníky) Miloš Škorpil zapojil všechny účastníky do běžecké rozcvičky a pak centimaratonem společně přes schody z Kasárního náměstí oběhli kostel a krátce po deváté odstartovali.

Celý den uplynul v pohodě a hezké reakce od účastníků i od dobrovolníků nás povzbudily, že nejen finanční výnos, který činí k dnešnímu dnu  53 315,- Kč, nás povzbudily, že když příští rok budeme mít možnost a síly, pustíme se s Boží pomocí do ročníku 16.

Mimochodem ještě do 7. 7. 2024 můžete na činnost Hospice Sv. Jiří přispět zde:

Poutní maraton 2024 aneb Maratonů je spousta, ale POUTNÍ je jen jeden | Donio

Děkujeme moc všem dobrovolníkům, kteří pomáhali a také Vám všem, kteří jste něco pro PM napekli. Bylo toho tolik, že jsme se v neděli u kávy podělili i s přítomnými františkány. :-)

Fotografie od Martina Stolaře uvidíte zde:

Poutní maraton 2024 | Zonerama.com