Já přesto budu jásat v Hospodinu

Uvedení do kontemplace podle encykliky Laudato si' papeže Františka

Popeleční středa 17. 2. až Slavnost Seslání Ducha 23. 5. 2021

kontemplace_seminar_titulka_2

Blíží se postní doba, a tak se v naší farnosti pomalu chystáme oprášit loňský postně-velikonoční seminář o kontemplaci a v Roce Laudato si' zajet opět trochu na hlubinu. Vloni nám do toho vlítla korona a většina účastníků seminář nakonec vzdala. Letos to není s koronou o nic lepší, ale možná, že je načase nečekat se vším "až bude po všem" a začít znovu uprostřed té velké celosvětové bolesti důvěřovat, že život v tomto zraněném a zraňujícím stvoření je možný, ba dokonce smysluplný a krásný.

Proto jsme také seminář přejmenovali z loňského Kontemplovat stvoření s plesání a chválou na letošní Já přesto budu jásat v Hospodinu (motto naší diecéze na letošní rok), což snad lépe odpovídá současné situaci, ve které právě žijeme.

Kdo byste se chtěl přidat (začínáme na Popeleční středu 17. února 2021), pročtěte si v doprovodných materiálech k semináři (odkaz viz níže) část "Praktické pokyny", najděte si parťáka či vytvořte skupinku a pomalu se chystejte. Pokud byste s formou účasti potřebovali poradit, ozvěte se Petru Hruškovi ([email protected]).

Tady najdete vše potřebné: farnostcheb.cz/kontemplace