Poslední neděli v srpnu se kdysi v Chebu pořádaly tak zvané hruškové/Vincentské slavnosti. Letos na tuto neděli připadlo také rozloučení patera Petra Hrušky s chebskou farností, který odchází po 18 letech na nové působiště, protože byl jmenován generálním vikářem plzeňské diecéze.

V rámci svého posledního kázání (viz ZDE) se vrátil ke vzpomínce do roku 1999 a vyjádřil vděčnost, že velká část jeho dávného snění o životě fungující farnosti se právě zde v Chebu naplnila a poděkoval farníkům za tu společně ušlou cestu. I farníci chtěli svému oblíbenému pastýři poděkovat,  a tak mu na památku koupili elektrokoloběžku, kterou se hned v kostel rozhodl vyzkoušet. Druhým společným dárkem bylo velké fotoalbum mapující těch společných 18 let života ve farnosti, na kterém postupně pracovali různé skupinky, rodiny či jednotlivci.

Po mši svaté následovalo venku rozloučení s něčím na zub nejen s farníky, ale i s lidmi bez přístřeší, které dle možností v uplynulých letech podporoval.

Pak následovaly ve farním sále "Hruškové slavnosti", což byla taková malá závěrečná party s občerstvením i nápoji z hrušek :-), která se nakonec protáhla až do večerních hodin.