V sobotu 5. 6. 2021 proběhla v nově otevřené katedrále diecézní pouť plzeňské diecéze. Vzácnými hosty byli Václav Malý a Josef Prokeš, kteří se dopoledne s účastníky podělili o své postřehy na téma "Odvaha být církví" (Václav Malý, pražský pomocný biskup) a "Radost navzdory" (Josef Prokeš, jihočeský farář, teolog a horolezec). Pouť vyvrcholila slavnostní mší svatou, které za přítomnosti biskupa Tomáše i emeritního biskupa Františka předsedal pražský pomocný biskup Václav Malý. Součástí programu poutě byl také varhanní koncert "3 varhaníci, 4000 píšťal". Všechny tyto části programu poutě jsou vám k dispozici na níže připojených odkazech.

Zástupci farností z růží, které ze svých farností přivezli, před oltářem vytvořili nádhernou kytici symbolizující celou naši diecézi. Děkujeme i našim čtyřem "vyslancům" (Zdeňku Vildovi, Petru Novotnému, Magdě Novotné a Milanu Kubinčanovi), kteří byli ochotní tuto chebskou růži (z růžového keře před naším farním kostelem) do katedrály přivézt.

Diecézní kytice:

Kytice diecéze z Diecézní pouti 2021 v Plzni